Badania nad trójkątem - Ludzkie tragedie

Bezrobocie Pewien statek wycieczkowy codziennie pływa po trójkącie bermudzkim. Znajduję się na jego pokładzie laboratorium. Statek zawsze przemierza tę samą trasę. Turyści bardzo lubią trójkąt bermudzki. Fascynuje ich to, może chcieliby tak zaginąć, każdego w jakiś sposób ciągnie do nieznanego. Statki mogą spadać a samoloty nie lecieć tylko z powodu jakiś wielkich spraw typu burza, a kiedy statek ginie na stałym morzu? Urządzenia na statku badają temperaturę wody. Naukowcy odkrywają w ten sposób, ze owe dzikie fale powstają na skutek tych zmian temperatur. Wydobywają się z dna wielkie gazy. Dlatego to wszystko może wydawać się dziwne. Kiedy w wodzie pojawiają się pęcherzyki powietrza, zmniejsza się gęstość cieczy. Wszystko można wytłumaczyć. To mogłoby powodować zatonięcia jednostek pływających. Z drugiej strony to samo powietrze powinno wypychać statek nad powierzchnię wody.

Ludzie, którym nic nie stało się w wypadku samochodowym, który przeszli, do końca życia odczuwają wyższy poziom lęku niż ci, którzy nigdy takiego wypadku samochodowego nie doświadczyli. Mimo ze nie mieli żadnych obrażeń, a wypadek czasami był nawet niegroźny, to do końca życia nie wsiadają więcej z kółko, czyli kierownicę samochodu. Ludzie ci czasami muszą zrezygnować z wykonywanego przez siebie zawodu, jeśli jest to zawód związany z kierowaniem pojazdem czterokołowym. Na zwiększone ryzyko wypadków narażeni są kierowcy, którzy dużo jeżdżą, większe jest tez prawdopodobieństwo w miarę liczby przejechanych kilometrów, ze zdarzy się taki, na którym wpadną w poślizg. Nie zależy to od umiejętności kierowcy. Czasami wystarczy przypadek, stromy podjazd, złe warunki atmosferyczne i wypadek jest gotowy. Później ludzie boją się nap przykład jechać na wakacje, bo musieliby wsiadać do samochodu, nawet jako pasażerowie. Zresztą ludiom po wypadkach trudniej jest nawet jeździć jako pasażerowie niż jako kierowcy, bo boją się bardziej.

Drukarska prasa Gutenberga zmieniła technikę drukarskiej sztuki.Druk miał swoje początki w Chinach. Napisy i rysunki były nanoszone na tkaninę bądź na inne materiały za pomocą drewnianych stempli. W 1455 roku Johann Gutenberg wydaje swoją biblię, którą wydrukował za pomocą ruchomych czcionek drukarskich. Jego technika drukowania stała się bardzo popularna. W całej europie zaczęły powstawać drukarnie, które za pomocą techniki Gutenberga zaczynają drukować. Następnie powstaje jednoobrotowa maszyna drukarska. Kilka lat później powstała dwuobrotowa maszyna. Polega na tym, że może drukować jednocześnie z obu stron kartki. Współczesne drukarnie są ogromne i potrafią drukować wszystko. Zaczynając od zwykłych gazet, książek do szkoły, a kończąc do dokumentów państwowych, a także pieniędzy. Dzięki dzisiejszej technice można drukować na różne kolory. Każda domowa drukarka mająca tą funkcję posiada tylko 4 kolory, a może wydrukować obraz jaki tylko chcemy na wszystkie kolory. Niebieski, różowy, żółty i czarny są kolorami, które po złączeniu mogą dać różne inne kolory jak i odcienie.

Tagi: drukować, kolor, kierowca | Struktura strony